Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Collie rough Erny and sheltie Biaggi

Sport

 

Tato stránka nebyla již dlouho aktualizována!!!

Videa Biaggiho ve sportu můžete zhlédnout na https://www.youtube.com/user/JOOZINA/videos

Úspěchy: zkouška MA1, MA2
Agility je pro nás sport číslo 1. Spojuje vše, co mám ráda - pes, sport, adrenalin, soutěž, příroda, lidé, zábava, hlavolam, spolupráce. Biaggimu to jde skvěle a svému plemeni, co se rychlosti týče, ostudu nedělá. Víceméně mu to, jak to tak bývá, kazí hlavně psovod. Bylo pro mně těžké se s ním na parkuru sehrát, po tom co jsem 2 roky běhala jen s Ernym a jeho pohodovým tempem. Tady už není čas dívat se na čísla kudy vede trať,  je to  adrenalin a pořádný nápor na kodničku. S Biaggim jsem rovněž začínala v roce 2010 v ZKO Krnov pod vedením Ludmily Bartošíkové. V roce 2011 jsme se začali účastnit seminářů s Lucií Dostálovou, u které oficiálně od roku 2012 trénujeme v OSA VOSA Ostrava. V dubnu roku 2012 jsme nastoupili na dráhu oficiálního závodění a dokud nám budou síly stačit, budeme běhat o 106 a neustále pracovat na co nejlepší souhře na parkurusmiley Pravidelně se také účastníme seminářů a soustředění pod vedením zkušených agility běžců a trenérů. Všem, co s námi měli, mají či budou mít, co dočinění děkuji za obrovské zkušenosti, které nám dávají! 
Ač se mi někdy zdá, že víc už to nejde....stejně po každém smeináři, tréninku či závodu jsem zas o kousek větší agility fanatik angel
 
Databáze KAČR
 
Výseldky ze zahraničních závodů (ve zkratce)
4.-.6.5.2012 Šintavský Pohár (SK) - MJ1 1.místo, nej čas; součet sobota 3.místo, součet neděle 2.místo
 
Video ukázka z našeho agilitění - Moravia Open 2012
(více na našem youtube kanále)
 

Po kliknutí na fotky si je můžete prohlížet ve větším :)

 

 

 

 

 

 

Úspěchy: zkouška OB-Z, ZOP
Mé první setkání s obediencí bylo na LVT Léto s Lassie pod vedením Aleny Smolíkové. Biaggi byl tehdy ještě 3-měsíční prtě a proto jen koukal, jak obedienci trénuje strejda Erny. Po tom jsme začli na vštěvovat tréninky v SKK Ostrava Třebovice, kde jsme se zase o něco blíže seznámili s tímto mladým sportem, zde nás cvičila Marta Fulgevičová. Stále tam občas docházíme ukázat, co umíme a neumíme ale naše hlavní trénování se přesunulo na domácí pole. Obedience se na cvičáku natrénovat nedá. Je to neskutečně nárčný sport na detaily. Definitivně nás pro obedienci nadchla Kristýna Vojkovská a Petra Fleurcheutz (A) svými metodami nácviku jednotlivých úkonů.  Jak mě dříve poslušnost nikdy nebavila, obedience jí dala nový rozměr.....není sedni jako sedni, lehni jako lehni....ale toto pochopí jen zasvěcený kynolog laugh.
S Biaggim jsme v tréninku extrémně šikovní, ale na závodě extrémně neschopní. Nedaří se mi udržet jeho pozornost a zápal, tak jak tomu je při tréninku. Ale až se tento rpoblém prolomí, bude to paráda a Biaggi ukáže, co umí. Zatím máme složenu zkoušku OB-Z a jsme připraveni na složení OB1. Úspěchy, kdy jsme se dostali na bednu nějaké máme, ale to spíš jen díky malé účasti v kategorii na závodě. Úspěch bude až na závodech ukážeme Biaggiho krásnou práci, protože on je malý velký talent smiley.

V 2.polovině videa můžete vidět trochu z tréninku

Po kliknutí na fotografie si je můžete prohlížet ve větším

 

 

 

 

 

Úspěchy: zkouška ZVOP

V roce 2010 jsme byli párkrát na ovečkách v Libhošti, rok 2011 v Budišově složili zkošuku ZVOP a od jara roku 2012 jsme se začali pasení věnovat pravidelněji a našim cílem je složení zkoušky HWT-TS. Trénujeme ve Vsetíně, kde jsou úžasná instruktoři Monika Šnajdráková a Petr Burdík. Jejich individuální přístup ke každému plemeni, psu, člověku je to pravé ořechové pro nás. Biaggi má velmi silné ovčácké vlohy. Zatím je moc hrr a musíme se oba zklidňovat, aby nám ovečky nepláchly. Ony si Biaggiho pamataují a vědí, že teď je na scéně ta malá ťafacé tryskomyš a je třeba vzít nohy na ramena devil.

 

Neschopného psovda při pasení si nevšímejte, dívejte se na ty mé dva šikovné ovčákywink

Fotek moc nemáme,jelikož každý při pasení fotí jen Ernyho...rychle s epohybující černá se hold blbě fotí  :/

 

 

 

 

 

Tanci se psem se věnujeme zatím pouze jako zálibě. Jednou až bude víc času, třeba zkusíme prodat naše dovednosti i na závodě. Obšas ukážeme nějaké triky na minivystoupení pro veřejnost. Triky Biaggiho i mě moc baví...je to rozvoj těla i mysli....skvělá rozcvička, pomáhá  rozvíjet mozkové buňky mé i hafana. Triky nacvičujeme většinou pomocí klikru. V roce 2011 jsme se zúčastnili soustředění s Alenou Smolíkovou.
Na DD je nejlepší ta volnost, rozmanitost, pokud vyloženě netrénuji na postupovou zkoušku....nemusím řešit přesnost a proto to psa i tak baví....neřeším, zda mi panáčka udělá kolmo na zem či pod úhlem 80°. Nyní trénujeme na naši první setsvau s hudbou, není ani trochu jednoduché navázat na hudbu tak, aby to nebyl dancingguláš devil
 
Kluci v akci.... Toto video patří k mým nejoblíbenějším heart

 

TOPlist